Dnes je 15. júna 2021 | Recepcia: 00421 905 585 401
sk | en | de

Okolie

Národný park Kornaty

 

Kornaty sa skladajú zo 140 neobývaných ostrovov a útesov o celkovej rozlohe 70 km2. Súostrovie je známe bizarnými skalnými útvarmi a obzvlášť vysokými útesmi.

   

Queen Beach

 

Jednou z pláží v Nin je Queen Beach - 3 km dlhá piesočná pláž s jedným z najkrajších výhľadov na hory Velebit . Na ďalších plážach možno nájsť liečivé bahno.

   

Petrčane

 

Asi 12 km severne od Zadaru leží mestečko Petrčane v zátoke, ktorá vďaka morským prúdom patrí medzi najčistejšie v Chorvátsku. Pozdĺž pobrežia sa tiahne niekoľko kilometrov pláží rôznych typov, od piesočných, cez kamienkové až po skalnaté s krištáľovo čistou vodou.

   

Vír

 

 

Vír sa nachádza 7 km od Zatonu. Ostrov je od roku 1976 prepojený mostom s pevninou cez brod v Privlake. Na jeho východnej časti, je ostrovček Školjić, pokrytý hustým borovicovým lesom s dlhou piesočnatou plážou.

   

Národný park Paklenica

 

Je najväčšou prírodnou perlou zadarského kraja. Rozkladá sa v atraktívnych častiach južného Velebitu. Hlavnou atrakciou sú dva impozantné kaňony Velika Paklenica a Mala Paklenica.

   

Národný park Krka

 

 

Národný park pomenovaný po rieke Krka zahŕňa väčšiu časť toku tejto rieky a okrem prírodných krás oplýva tiež početnými kultúrno-historickými pamiatkami, medzi ktorými vyniká františkánsky kláštor na ostrove Visovac. Je vnímaný ako krajinný drahokam zasadený do riekou vytvoreného jazera.

   

Národný park Plitvické jazerá

 

 

Sú najznámejším chorvátskym národným parkom a prírodnou lokalitou zapísanou na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Hlavnou atrakciou tohto parku je šestnásť malých jazier prepojených vodopádmi, ktoré vznikli ukladaním travertínu.

Chcete sa informovať?
Recepcia hotela
00421 905 585 401
Máte radi
spontánne veci?

Využite ponuku Last Minute!
Privlaka

Malebné turistické mestečko
na pobreží Privlažského zálivu >
Ubytovanie

Nadštandartne zariadené
apartmány pre naších zákaznikov >
Výlety

Tipy na množstvo skvelých výletov
počas vašej dovolenky >
Apartmány Punta | Put Punte 571 | 23232 Privlaka
Tel: 00421 905 585 401 | mobile: +421 915 923 803
e-mail: apartmanpunta@gmail.com